צרו איתנו קשר!

ואנו נחזור אליכם בהקדם!

  הכירו את הצוות

  אילן רוזנברג

  רוכב ומתחרה מילדות (רכיבה אנגלית).

  שירת בצה”ל כחובש קרבי בגבעתי. מיד לאחר מכן כשלוש שנים לסירוגין בארה”ב, שם התמקצע בתחום הריינינג.

  בילה כ-11 שנה בגרמניה, שם זכה באליפות אירופה בריינינג בשנת 2004. כ-7 פעמים אלוף גרמניה, מנצח מקצי דרבי ופיוטוריטי יוקרתיים. חזר לארץ בשנת 2011, ניצח פיוטוריטי ודרבי ישראלים במהלך השנים האחרונות וממשיך כמתחרה פעיל בענף התחרותי בישראל.

  בעל תואר ראשון ושני בהצטיינות בכלכלה.

  ” מאז שחזרתי לארץ שמתי לב לשינוי שחל בענף הסוסים הישראלי. התנאים השתנו, כמות המדריכים, רוכבי השטח ורוכבים מתחרים, מגדלי סוסים ועוד.. ויש צורך לישר קו. לתת מענה מקצועי לאותם אלו שלא קיבלו בסיס מספיק רחב להישען עליו ונפגשו עם התחום מעט מאוחר יותר ולאפשר חשיפה מקצועית לכל אחד.

  יש לפעמים בענף הסוסים משהו מרחיק מעט… השפה הגבוהה והטרמינולוגיה השייכת רק למי שבקיא בתחום, אני אישית לא מאמין. לא שהתחום קשה כל כך ורחוק כל כך, אני באמת חושב שכל אחד יכול להיות טוב עם סוסים. הרבה יותר מטכניקה, נדרשת הבנה ומיומנות היא דבר נרכש. כשרון לדעתי מקבל מעט יותר מדי יחס, אם נבין ונתאמץ מספיק.. נראה כמוכשרים.”

  גילי שדמות

  גדלה וחונכה במושב פארן בדרום הרחוק מאז ומתמיד גדלה לצד בעלי חיים רבים ובעיקר סוסים. הקשר שנוצר עם החיה המדהימה הזו הלך והתעצם ומשם הדרך הייתה ברורה .

  גילי התמקצעה עם טובי אנשי הסוסים בארץ ובחול כגון: דאג מי להולנד, ג׳קי קרשקה, וג׳ק רעיל.

  כיום, גילי מאמנת ומטפלת ברכיבה מערבית ומתחרה פעילה בענף האול ארונד כאשר היא עצמה נמנית בין מייסדי הענף בארץ.

  גילי בעלת הישגים רבים וכך גם תלמידיה. לאורך השנים השתתפה בתחרויות בארץ ובחול – בין התארים: סגן אלוף ארופה בריינינג לנוער בשנת 2007, סגנית אלופה בהאנטר ב2008 בגביע אומות עולם, סגן אלוף בווסטרן ריידינג בגביע אומות עולם 2008, מקום רביעי בהורסמנשיפ בגביע אומות עולם 2010.

  בנוסף לעבודתה עם סוסים, גילי רואה עצמה בראש ובראשונה אשת חינוך, כאשר היא בעלת תעודה “מטפלת בשיטת ada” ולרשותה ידע עצום ונרחב עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים וסבלנות אין קץ..

  בשנים האחרונות, גילי שואפת להעביר את האהבה והידע העצום שלה לכל מי שחפצה ליבו להיות חלק מהתחום המדהים הזה ולכן הקימה בשיתוף פעולה עם אילן רוזנברג, חבר וקולגה לתחום, את מכללת All4Horses הנותנת מגוון קורסים להכשרת מדריכי רכיבה מערבית ומדריכים לרכיבה טיפולית .

  גילי עומדת בחזית המכללה יחד עם אילן רוזנברג ודייב תורפ כשהיא שותפה (פעילה) במהלך כל הקורסים. במקום שבו עצמה, ידע ורגש נפגשים.. השמים הם הגבול .

  דייב ת’ורפ

  מתחרה פעיל בענף הסוסים משנת 1997, ממייסדי ענף הריינינג בארץ.

  מגיע מהעיר מנצ’סר (יונייטד!!) שבאנגליה שם התחיל לרכב בסגנון אינגליש.

  הגיע לישראל בפעם הראשונה בשנת 1990 ועשה עלייה בשנת 1996.

  מאז הספיק לעבוד עם בקר ברמת הגולן, שירת בצה”ל בחיל האוויר והפך לחלק פעיל בענף הסוסים.

  במהלך השנים צבר תארים רבים לו ולתלמידיו: אלוף ישראל בריינינג מספר פעמים לאורך השנים, מנצח מקצה הפיצ’וריטי לשנת 2005, סגן אלוף אירופה ותלמידים רבים אשר קטפו את תארי אלופי וסגני ישראל.

  בנוסף דייב הינו שופט מוסמך מטעם ארגון ה NRHA העולמי ובמהלך השנים שפט בארץ מקצי דרבי, פיצ’וריטי, ליגת בוגרים ונוער.

  דייב אימן והכשיר חלק נכבד ממאמני הענף כיום.

  “בימים אלו אני מרגיש שהגשמתי חלום, חזרתי לעבוד עם המאמן ריינינג שלי, אילן רוזנברג. ויחד עם גילי ניתנת לנו ההזדמנות להכשיר את הדור הבא של אנשי הסוסים בארץ.

  בשבילי, להיות מאמן בקורס מדריכים זאת הזדמנות להעביר את הידע שרכשתי במשך השנים לדור החדש. אני רואה בזה שליחות גדולה ואני מקווה שאוכל להמשיך לעשות זאת עוד זמן רב”

  מירי רוזנברג

  נשואה +1.

  התחלתי לרכב בגיל 12 בסגנון אינגליש (קפיצות) במשך 6 שנים, חנכתי באופן פרטי בחורה עיוורת בעלת פיגור מגיל 16 עד 18.

  לאחר מכן, שירתתי בצבא בתפקיד משקי”ת מתנדבים-  אחראית על מתנדבי צה”ל המורכבים מקבוצות שונות של הורים שכולים, בעלי מוגבלויות ופיגור.

  לאחר הצבא, המשכתי לרכב בסגנון מערבי בצורה מסודרת, ועבדתי כמדריכה לרכיבה מערבית וטיפולית.

  התנסיתי רבות בהדרכת מקרים קשים של עיוורים ונכים.

  התחריתי בתחום האול אראונד במקצי הפלז’ר ירוקי ופתוח וזכיתי במקומות ראשון, שני ושלישי.

  ריכזתי את התחום הטיפולי במשך תקופה ארוכה בחווה גדולה במרכז הארץ וניהלתי את החווה במשך 7 שנים.

  כיום, אחראית על הרשמת סטודנטים לקורסי מדריכים של מכללת All4Horses בבעלות אילן רוזנברג, דייב ת’ורפ וגילי שדמות.

  איהאב שחאדה

  חי ונושם סוסים מילדות. גדלתי כנער חווה ועסקתי באילוף סייחים באחד העדרים הגדולים בארץ.

  במהלך השנים, עסקתי כעוזר מאמן במס’ חוות בארץ ובחו”ל.

  לפני 7 שנים, נפלה בחלקי הזכות להכיר את אילן רוזנברג, חבר מנטור ודמות מובילה בחיי המקצועיים והאישיים.

  מתחרה ברייניג מגיל צעיר ופעיל גם כיום בליגה הארצית ובתחרויות הגדולות, מחזיק בתואר זוכה פיצ’וריטי IRBC 2013, ומקצה פתוח מוגבל במס’ שנים.

  בעל תואר ראשון במשפטים ורישיון עו”ד.

  בשנה האחרונה, זכיתי בכבוד להיות חלק ממשפחת – All4Horses ולעבוד לצידם של אנשי המקצוע המובילים בארץ ובחו”ל.

  להיות איש סוסים ומדריך רכיבה זאת לא אמירה.. זאת דרך חיים. הרי הצלחה הינה תוצר של השקעה, למידה, התמדה, רצון ונחישות שבזכותם נתקדם וננצח.

  דרור רז

  שירתתי במודיעין חיל הים והמשכתי לרכב, לאמן ולהתחרות במהלך השירות.

  לאורך השנים, התחרתי באולארונד ובשנים האחרונות מתרכזת בריינינג.

  עבודת ההדרכה במכללת A4H מרתקת ומספקת והיא השילוב האידיאלי מבחינתי בנקודת המפגש בין סוסים לבני אדם.

  אני לא מפסיקה ללמוד ולהתפתח כרוכבת ומאמנת תחת הנחיתו של אילן רוזנברג שהוא לא רק עילוי בתחום, אלא גם מנטור בחסד.

  במקביל, אני מוצאת קסם ביכולת של בני אדם שונים ומשונים להתחבר סביב בעלי החיים המופלאים האלה והאהבה המשותפת שכולנו חולקים להם.

  אני חשה ברת מזל ומכירה תודה על הזכות לחלוק את הידע והנסיון שצברתי.. והרשות לגעת בחייהם של תלמידי הקורסים שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו..ואני מקווה להשאיר איתם גם משהו ממני.

  מעבר להכל, התמזל מזלי וזכיתי להפוך אהבה למקצוע ולהיות מוקפת בצוות אנשים מדהים ובמשפחה המתרחבת של תלמידי ובוגרי A4H לדורותיהם.

  מתעניינים בקורס רכיבה?

  השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!

   לימוד רכיבה על סוסים

   בעבר שימשו הסוסים כאמצעי התחבורה העיקרי והמרכזי לצורכי הגעה ממקום למקום, וכן רכיבה על סוסים שימשה גם לצורכי מלחמה. אך כיום בעידן המודרני והטכנולוגי בו אנו חיים (בו ישנם כלי תחבורה מתקדמים ויעילים ביותר וכך גם אמצעי לוחמה ) המצב כמובן שונה. רכיבה על סוסים משמשת כיום למטרות שונות לחלוטין. ALL4HORSES בע"מ, היא מכללה מובילה בארץ בכל הנוגע בהכשרת מדרכי רכיבה על סוסים, לימודי אילוף סוסים, לימוד רכיבה על סוסים, לימודי רכיבה טיפולית ועוד. יחד נדון במאמר זה מהם המטרות והסיבות העיקריות לרכיבת סוסים בימינו.

   מעוניינים ללמוד רכיבה על סוסים?
   אצלנו ב- ALL4HORSES בע"מ, תוכלו ללמוד רכיבה על סוסים באופן המקצועי והאיכותי ביותר. לפרטים ומידע נוסף צרו קשר עם מספרנו המופיע באתר.

   לימוד רכיבה על סוסים- חוויה מעצימה ומפתחת

   כאמור לעיל בעידן המודרני של ימינו סוסים אינם משמשים עוד כאמצעי תחבורה ולוחמה, ועדיין רבים מעוניינים ללמוד רכיבה על סוסים, ורוכבים על סוסים הן באופן קבוע והן מידי פעם. הסיבות לרכיבה משתנות מאדם ואדם והינן כוללות :
   רכיבה לצורך טיפולי- ישנה רכיבה על סוסים לצרכים טיפוליים. למה הכוונה? באמצעות החיבור בין רוכב הסוס, לסוס, ההקשבה לצרכיו, ההדרכה של הרוכב את הסוס והובלת הסוס למשימות הכוללות הצלחה או כישלון, מחזקות אצל מטופלים יכולות תקשורת, הקשבה, סבלנות, יכולת הובלה, ריכוז, וכן מעלה אצל המטופל את תחושת הביטחון. לרוב המטופלים ברכיבה הטיפולית הינם ילדים ומתבגרים אשר סובלים מבעיות קשב וריכוז, תקשורת וכן גם בעלי צרכים מיוחדים.
   רכיבה לצורכי הנאה- רכיבה על סוסים מחברת את האדם לטבע ולחיי. בזמן הרכיבה הרוכב למעשה מטייל בשטחי הטבע הפתוחים, תוך חיבור פיזי ליצור חיי אדיב ונעים. אלו יוצרים תחושת הנאה, הפגת מתחים ולחצים, ושבירת שגרת חיי היום יום.
   רכיבה לצורכי ספורט ובריאות- רכיבה על סוסים בריאה מאוד לגופינו. הרכיבה מחזקת את שרירי האגן, הבטן והירכיים, תוך חיזוק היציבה ושיווי המשקל. בנוסף רכיבה על סוסים משמשת גם כענף תחרותי לכל דבר.

   כל מה שרציתם לדעת - אנחנו עונים

   מהן הדרישות ברמת הפתיחה בקורס רכיבה?

   אנחנו ב All4horses מחזיקים כל השנה מדריך במשרה מלאה על מנת לתת מענה לרוכבים, טרם הכניסה לקורס וגם לאחר תחילת הקורס ועד לסיומו ובתנאי שנוכל להגיע לקו הסיום ברמה נאותה המאפשרת עמידה ביעדים.

   מהן הדרישות למעבר בקורס מדריכי רכיבה?

   כל הסטודנט יתבקש לעמוד בשני מבחני הדרכה, למתחילים ולרוכבים מתקדמים ובמבחן רכיבה אחד. בנוסף על הרוכב לעמוד במבחן ממשק, לונג' ווטרינריה. הקורס אינו קל אך הצוות מחוייב להביא את כל הסטודנטים לקו הסיום בהצלחה.

   מה התכנים בקורס וכיצד הוא מועבר?

   הקורס מכוון אילוף כך שהמסיימים הינם אנשי סוסים טובים. בעלי מסוגלות לישיבה נאה ואפקטיבית על גב של סוס, ומציאת מענה ופתרון לבעיות נפוצות. הקורס מהנה ביותר עשיר בסדנאות מעשיות עם מיטב המאמנים בישראל היום.

   מה מייחד את All4horses מיתר המכללות?

   את הקורס שלנו מעבירים רק אנשים אשר הנם בעלי ניסיון תחרותי מוכח. אלופי הארץ ואלופי אירופה ברכיבה( כן יש כאלה ונאמר בגאווה הם חלק מהצוות :)). בקורס שלנו מחזיקים במאמן במשרה מלאה שיכול לתת שיעורים בחינם לקורסיסטים מתקשים בכל מהלך הקורס!. רוב הצוות היום אקדמאים וכולם, גם המרצים לאנטומיה ופסיכולוגיה, גם אנשי המכירות כולם מגיעים מעולם הסוסים.
   בניית אתר בעיצוב אישי https://www.leos.co.il/%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99%D7%9D/
   דילוג לתוכן